KONST / Litografier / Färglitografi 3423017
*
nr 342 3017
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Färglitografi , Carin Adler, Riddarfjärden, 173/190, 27 x 40
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 09:02:41
1
400 kr
26/12 23:44:09
2
350 kr
26/12 23:44:55
2
400 kr
26/12 23:45:24
2
450 kr
27/12 09:49:39
3
600 kr
27/12 15:21:42
2
550 kr
27/12 15:23:23
2
600 kr
28/12 17:58:04
1
700 kr
9/1 16:49:58
4
800 kr
9/1 17:11:52
1
ledande budet*
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carin adler färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad riddarfjärden riddarholmen stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv sverige
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5425 Färglitografi
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård, "Juni". ..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:58
*
Carin Adler
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
nr 342 3017
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Färglitografi , Carin Adler, Riddarfjärden, 173/190, 27 x 40
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 09:02:41 | 1 | 400 kr |
26/12 23:44:09 | 2 | 350 kr |
26/12 23:44:55 | 2 | 400 kr |
26/12 23:45:24 | 2 | 450 kr |
27/12 09:49:39 | 3 | 600 kr |
27/12 15:21:42 | 2 | 550 kr |
27/12 15:23:23 | 2 | 600 kr |
28/12 17:58:04 | 1 | 700 kr |
9/1 16:49:58 | 4 | 800 kr |
9/1 17:11:52 | 1 | ledande budet* |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carin adler färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad riddarfjärden riddarholmen stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv sverige
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5425 Färglitografi
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård, "Juni". ..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:58